Telldus Live! sensors (2.0.0-beta1) - en to id translation catalogue (20 entries)

en: enabled
id: hidup

en: enable
id: hidupkan

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Operasi

en: disabled
id: nonaktifkan

en: Enable
id: Aktifkan

en: Disable
id: Non-fungsikan

en: Disabled
id: Non Aktif

en: Enabled
id: Aktif

en: Last updated
id: Update terakhir

en: Weight
id: Bobot

en: Name
id: Nama

en: Time
id: Waktu

en: View
id: Lihat

en: Created
id: Dibuat

en: Active
id: Aktif

en: Save changes
id: Simpan perubahan

en: disable
id: dimatikan

en: Output format
id: Format keluaran

en: Publishing status
id: Status penerbitan
