Telldus Live! sensors (2.0.0-beta1) - en to it translation catalogue (30 entries)

en: enabled
it: attivato

en: enable
it: attiva

en: Status
it: Stato

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: disabled
it: disattivato

en: Enable
it: Abilita

en: Disable
it: Disattiva

en: Disabled
it: Disattivato

en: Enabled
it: Attivato

en: Last updated
it: Ultimo aggiornamento

en: Edit
it: Modifica

en: Weight
it: Peso

en: Name
it: Nome

en: Time
it: Data e ora

en: View
it: Visualizza

en: Created
it: Creato

en: Active
it: Attivo

en: Ignored
it: Ignorato

en: Temperature
it: Temperatura

en: Save changes
it: Salva le modifiche

en: Formatted
it: Formattato

en: disable
it: disattiva

en: Output format
it: Formato di output

en: Raw
it: Raw (non processato)

en: Publishing status
it: Stato di pubblicazione

en: Serialized
it: Serializzato

en: Sensors
it: Sensori

en: Sensor
it: Sensore

en: Sensor type
it: Tipologia di sensore
