Telldus Live! sensors (2.0.0-beta1) - en to ja translation catalogue (28 entries)

en: enabled
ja: 有効

en: enable
ja: 有効化

en: Status
ja: 状態

en: Delete
ja: 削除

en: Operations
ja: 操作

en: disabled
ja: 無効

en: Enable
ja: 有効

en: Disable
ja: 無効

en: Disabled
ja: 無効

en: Enabled
ja: 有効

en: Last updated
ja: 最終更新

en: Edit
ja: 編集

en: Weight
ja: ウェイト

en: Name
ja: 名前

en: Time
ja: 時間

en: View
ja: ビュー

en: Created
ja: 作成

en: Active
ja: アクティブ

en: Ignored
ja: 無視

en: Id
ja: ID

en: Save changes
ja: 変更を保存

en: disable
ja: 無効

en: Output format
ja: 出力書式

en: Raw
ja: 未加工

en: Serialized data
ja: シリアライズ化されたデータ

en: Publishing status
ja: 掲載ステータス

en: Serialized
ja: シリアライズド

en: The time that the entity was created.
ja: エンティティが作られた時刻
