Telldus Live! sensors (2.0.0-beta1) - en to pt translation catalogue (27 entries)

en: enabled
pt: ativado

en: enable
pt: habilitar

en: Delete
pt: Apagar

en: Operations
pt: Operações

en: disabled
pt: desativado

en: Enable
pt: Habilitar

en: Disable
pt: Desabilitar

en: Disabled
pt: Desativado

en: Enabled
pt: Habilitado

en: Last updated
pt: Última atualização

en: Edit
pt: Editar

en: Place
pt: Local

en: Weight
pt: Peso

en: Name
pt: Nome

en: Time
pt: Hora

en: View
pt: Ver

en: Created
pt: Criado

en: Active
pt: Ativo

en: Temperature
pt: Temperatura

en: Save changes
pt: Salvar alterações

en: Formatted
pt: Formatado

en: disable
pt: desativar

en: Output format
pt: Formato de saída

en: By name
pt: Por nome

en: Publishing status
pt: Status de publicação

en: Serialized
pt: Serializado

en: The time that the entity was created.
pt: A hora em que a entidade foi criada.
