Telldus Live! sensors (2.0.0-beta2) - en to uk translation catalogue (53 entries)

en: Delete
uk: Видалити

en: Operations
uk: Операції

en: Last updated
uk: Востаннє оновлено

en: Edit
uk: Редагувати

en: Place
uk: Місце

en: Weight
uk: Вага

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Time
uk: Час

en: View
uk: Перегляд

en: hidden
uk: приховано

en: Visible
uk: Видиме

en: Created
uk: Створено

en: Visibility
uk: Видимість

en: Id
uk: Ідентифікатор

en: Temperature
uk: Температура

en: N
uk: Н

en: NE
uk: ПнСх

en: E
uk: Сх

en: SE
uk: ПдС

en: S
uk: Пд

en: SW
uk: Пд-З

en: W
uk: Зх

en: NW
uk: Пн-З

en: Save changes
uk: Зберегти зміни

en: show
uk: показати

en: Hidden
uk: Приховано

en: NNE
uk: Пн-Пн-С

en: ENE
uk: С-Пв-С

en: ESE
uk: С-Пд-С

en: SSE
uk: Пд-Пд-С

en: SSW
uk: Пд-Пд-З

en: WSW
uk: З-Пд-З

en: WNW
uk: З-Пн-З

en: NNW
uk: Пн-Пн-З

en: Show
uk: Показати

en: Formatted
uk: Форматований

en: Output format
uk: Вихідний формат

en: Hide
uk: Приховати

en: Raw
uk: Raw (без обробки)

en: By weight
uk: По вазі

en: By name
uk: За назвою

en: hide
uk: приховати

en: Placement
uk: Розташування

en: Publishing status
uk: Стан публікації

en: Humidity
uk: Вологість

en: Serialized
uk: Серіалізовано

en: visible
uk: видимий

en: Temperature unit
uk: Одиниця виміру температури

en: Wind direction
uk: Напрямок вітру

en: Sensors
uk: Датчики

en: Sensor
uk: Датчик

en: The time that the entity was created.
uk: Час створення сутності.

en: Sensor type
uk: Тип сенсора
