Telldus Live! sensors (2.1.0-alpha1) - en to nl translation catalogue (40 entries)

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: Edit
nl: Bewerken

en: Place
nl: Plaats

en: Weight
nl: Gewicht

en: Name
nl: Naam

en: Time
nl: Tijd

en: View
nl: Weergeven

en: hidden
nl: verborgen

en: Visible
nl: Zichtbaar

en: Created
nl: Aangemaakt

en: Id
nl: ID

en: Temperature
nl: Temperatuur

en: NE
nl: NO

en: E
nl: O

en: SE
nl: ZO

en: S
nl: Z

en: SW
nl: ZW

en: Save changes
nl: Wijzigingen opslaan

en: Hidden
nl: Verborgen

en: NNE
nl: NNO

en: ENE
nl: ONO

en: ESE
nl: OZO

en: SSE
nl: ZZO

en: SSW
nl: ZZW

en: WSW
nl: WZW

en: Formatted
nl: Opgemaakt

en: Last changed
nl: Laatst aangepast

en: Output format
nl: Weergaveformaat

en: Hide
nl: Verbergen

en: Raw
nl: Onbewerkt

en: By weight
nl: Op gewicht

en: By name
nl: Op naam

en: hide
nl: verbergen

en: Placement
nl: Plaatsing

en: Publishing status
nl: Publicatiestatus

en: Serialized
nl: Geserialiseerd

en: visible
nl: zichtbaar

en: Wind direction
nl: Windrichting

en: The time that the entity was created.
nl: Het tijdstip waarop de entiteit is aangemaakt.
