Template Entities (1.0.0-alpha12) - en to is translation catalogue (19 entries)

en: Delete
is: Eyða

en: Content
is: Innihald

en: Type
is: Gerð

en: Description
is: Lýsing

en: Overview
is: Yfirlit

en: Edit
is: Breyta

en: Name
is: Nafn

en: Book
is: Bók

en: Back
is: Til baka

en: Label
is: Merking

en: View
is: Skoða

en: ID
is: Kenni

en: Created
is: Stofnað

en: Authored by
is: Höfundur

en: Template
is: Sniðmát

en: Configure block
is: Stilla blokk

en: New
is: Nýtt

en: About
is: Um

en: Publishing status
is: Birtingarstaða
