Template Entities (1.0.0-alpha6) - en to tr translation catalogue (24 entries)

en: Delete
tr: Sil

en: Type
tr: Tip

en: Description
tr: Açıklama

en: Edit
tr: Düzenle

en: Name
tr: İsim

en: Book
tr: Kitap

en: Back
tr: Geri

en: Label
tr: Etiket

en: View
tr: Görüntüle

en: Created
tr: Oluşturulma

en: Authored by
tr: Yazan

en: Template
tr: Şablon

en: Source
tr: Kaynak

en: Configure block
tr: Bloğu yapılandır

en: Source type
tr: Kaynak türü

en: Changed
tr: Değişti

en: Templates
tr: Şablonlar

en: New
tr: Yeni

en: Machine name
tr: Makine adı

en: About
tr: Hakkında

en: Entity type
tr: Varlık tipi

en: Bundles
tr: Paketler

en: Bundle
tr: Paket (bundle)

en: Publishing status
tr: Yayımlanma durumu
