Template Entities (1.0.0-alpha9) - en to bn translation catalogue (11 entries)

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Type
bn: টাইপ

en: Description
bn: বিবরণ

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: Name
bn: নাম

en: Book
bn: বই

en: View
bn: প্রদর্শন

en: Authored by
bn: লিখেছেন

en: Configure block
bn: ব্লক কনফিগার করুন

en: Machine name
bn: মেশিনের নাম

en: About
bn: সম্পর্কে
