Templating (8.x-2.0) - en to de translation catalogue (15 entries)

en: An error occurred
de: Ein Fehler ist aufgetreten

en: Maximum length
de: Maximallänge

en: Size of textfield
de: Größe des Textfeldes

en: About
de: Über

en: Placeholder
de: Platzhalter

en: The maximum length of the field in characters.
de: Die Maximallänge des Feldes in Zeichen

en: Completed @current of @total.
de: @current von @total abgeschlossen.

en: Starting...
de: Starte …

en: Management
de: Verwaltung

en: Text value
de: Textwert

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
de: Text, der bis zur Eingabe eines Wertes im Feld angezeigt wird. Dies ist üblicherweise ein Beispiel für das erwartete Format oder eine kurze Beschreibung.

en: Placeholder: @placeholder
de: Platzhalter: @placeholder

en: %name: may not be longer than @max characters.
de: %name: darf nicht länger sein als @max Zeichen.

en: Textfield size: @size
de: Größe des Textfeldes: @size

en: My Field Type
de: Mein Feldtyp
