Templating (8.x-3.4) - en to hi translation catalogue (15 entries)

en: Status
hi: अवस्था

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Remove
hi: हटाएँ

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Search
hi: खोज

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Save
hi: संरक्षित करें

en: Help
hi: मदद

en: Theme
hi: थीम

en: ID
hi: आईडी

en: Other
hi: अन्य

en: Template
hi: फर्मा

en: Themes
hi: थीम ( शैली )

en: About
hi: के बारे में

en: Management
hi: संचालन
