Term Merge Manager (2.0.3) - en to de translation catalogue (14 entries)

en: Delete
de: Löschen

en: Taxonomy
de: Taxonomie

en: View
de: Ansicht

en: Created
de: Erstellt

en: Vocabulary
de: Vokabular

en: Vocabulary ID
de: Vokabular-ID

en: Term
de: Begriff

en: Term ID
de: Begriff-ID

en: Authored by
de: Geschrieben von

en: Changed
de: Geändert

en: The term name.
de: Der Name des Begriffes.

en: Publishing status
de: Veröffentlichungsstatus

en: The time that the entity was created.
de: Der Erstellungszeitpunkt der Entität.

en: The time that the entity was last edited.
de: Der letzte Aktualisierungszeitpunkt der Entität.
