Term Merge Manager (8.x-1.0-beta2) - en to nl translation catalogue (15 entries)

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Taxonomy
nl: Taxonomie

en: Settings
nl: Instellingen

en: Name
nl: Naam

en: View
nl: Weergeven

en: Created
nl: Aangemaakt

en: Vocabulary
nl: Woordenlijst

en: Vocabulary ID
nl: Woordenlijst-ID

en: Term ID
nl: Term-ID

en: Authored by
nl: Geschreven door

en: Changed
nl: Gewijzigd

en: The term name.
nl: De termnaam

en: Publishing status
nl: Publicatiestatus

en: The time that the entity was created.
nl: Het tijdstip waarop de entiteit is aangemaakt.

en: The time that the entity was last edited.
nl: Het tijdstip waarop de entiteit voor het laatst is bewerkt.
