Term Merge Manager (8.x-1.0-beta3) - en to fr translation catalogue (16 entries)

en: Delete
fr: Supprimer

en: Taxonomy
fr: Taxonomie

en: Settings
fr: Paramètres

en: Name
fr: Nom

en: View
fr: Voir

en: Created
fr: Créé

en: Vocabulary
fr: Vocabulaire

en: Vocabulary ID
fr: Identifiant (ID) de vocabulaire

en: Term
fr: Terme

en: Term ID
fr: Identifiant (ID) du terme

en: Authored by
fr: Écrit par

en: Changed
fr: Modifié

en: The term name.
fr: Nom du terme.

en: Publishing status
fr: Statut de publication

en: The time that the entity was created.
fr: La date à laquelle l'entité a été créée.

en: The time that the entity was last edited.
fr: La date à laquelle l'entité a été modifiée pour la dernière fois.
