Test Kit (1.0.0) - en to fil translation catalogue (15 entries)

en: delete
fil: tanggalin

en: Status
fil: Kalagayan

en: Delete
fil: Tanggalin

en: Operations
fil: Mga operasyon

en: Enabled
fil: Gumagana

en: Tags
fil: Mga etiketa

en: Yes
fil: Oo

en: No
fil: Hindi

en: view
fil: tingnan

en: Edit
fil: Wastuhin

en: Message
fil: Mensahe

en: View
fil: Tingnan

en: Path
fil: Landas

en: Created
fil: Inilikha

en: Operation
fil: Pagpapatakbo
