Test Kit (1.0.0) - en to hi translation catalogue (30 entries)

en: delete
hi: मिटाएँ

en: Status
hi: अवस्था

en: Delete
hi: मिटायें

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Development
hi: उद्विकास

en: Enabled
hi: सक्रिय करें

en: Tags
hi: उपनाम

en: Yes
hi: हाँ

en: No
hi: नहीं

en: view
hi: देखें

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Message
hi: संदेश

en: Label
hi: लेबल

en: Summary
hi: सारांश

en: View
hi: देखें

en: Path
hi: मार्ग

en: ID
hi: आईडी

en: Unknown
hi: पता नहीं

en: Created
hi: निर्मित

en: Details
hi: विस्तृत सूचना

en: Operation
hi: काम

en: Duration
hi: अवधि

en: Date/time
hi: तारीख/समय

en: Plugin
hi: प्लगइन

en: Changed
hi: बदल गया

en: Machine name
hi: मशीन नाम

en: Entity type
hi: इकाई का प्रकार

en: Bundle
hi: पोटली

en: Entity ID
hi: इकाई आईडी

en: UUID
hi: युयुआइङी
