Test Kit (1.0.0) - en to it translation catalogue (28 entries)

en: delete
it: elimina

en: Status
it: Stato

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: Development
it: Sviluppo

en: Enabled
it: Attivato

en: Tags
it: Etichette

en: Yes
it: Sì

en: view
it: mostra

en: Edit
it: Modifica

en: Message
it: Messaggio

en: Label
it: Etichetta

en: Summary
it: Sommario

en: View
it: Visualizza

en: Path
it: Percorso

en: Unknown
it: Sconosciuto

en: Created
it: Creato

en: Details
it: Dettagli

en: Operation
it: Operazione

en: Duration
it: Durata

en: update
it: aggiorna

en: Date/time
it: Data/ora

en: Changed
it: Modificato

en: Select
it: Scegliere

en: Machine name
it: Nome ad uso interno

en: Entity type
it: Tipo di entità

en: Entity ID
it: ID Entità

en: Plugin ID
it: ID del plugin
