Test Kit (1.0.0) - en to tr translation catalogue (31 entries)

en: delete
tr: sil

en: Status
tr: Durum

en: Delete
tr: Sil

en: Operations
tr: İşlemler

en: Development
tr: Geliştirme

en: Enabled
tr: Etkin

en: Tags
tr: Etiketler

en: Yes
tr: Evet

en: No
tr: Hayır

en: view
tr: görüntüle

en: Edit
tr: Düzenle

en: Message
tr: İleti

en: Label
tr: Etiket

en: Summary
tr: Özet

en: View
tr: Görüntüle

en: Path
tr: Yol

en: Unknown
tr: Bilinmiyor

en: Created
tr: Oluşturulma

en: Details
tr: Ayrıntılar

en: Operation
tr: İşlem

en: Duration
tr: Süre

en: create
tr: oluştur

en: update
tr: güncelle

en: Plugin
tr: Eklenti

en: Changed
tr: Değişti

en: Select
tr: Seç

en: Machine name
tr: Makine adı

en: Entity type
tr: Varlık tipi

en: Bundle
tr: Paket (bundle)

en: Entity ID
tr: Varlık kimliği (ID)

en: Plugin ID
tr: Eklenti Kimliği
