Test Kit (1.0.0) - en to bn translation catalogue (17 entries)

en: delete
bn: মুছে ফেল

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Operations
bn: কার্যাবলী

en: Development
bn: উন্নয়ন

en: Enabled
bn: কার্যকর

en: Tags
bn: ট্যাগ

en: Yes
bn: হ্যাঁ

en: No
bn: না

en: view
bn: প্রদর্শন

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: Message
bn: বার্তা

en: Summary
bn: সারসংক্ষেপ

en: View
bn: প্রদর্শন

en: Unknown
bn: অজ্ঞাত

en: Details
bn: বিস্তারিত

en: Machine name
bn: মেশিনের নাম
