Test Kit (1.0.0) - en to de translation catalogue (37 entries)

en: delete
de: Löschen

en: Delete
de: Löschen

en: Operations
de: Aktionen

en: Development
de: Entwicklung

en: Enabled
de: Aktiviert

en: Yes
de: Ja

en: No
de: Nein

en: view
de: Ansicht

en: Edit
de: Bearbeiten

en: Message
de: Benachrichtigung

en: Label
de: Beschriftung

en: Summary
de: Zusammenfassung

en: View
de: Ansicht

en: Path
de: Pfad

en: Unknown
de: Unbekannt

en: Created
de: Erstellt

en: Operation
de: Aktion

en: Duration
de: Dauer

en: create
de: erstellen

en: update
de: Aktualisieren

en: Date/time
de: Datum/Zeit

en: Changed
de: Geändert

en: Run
de: Ausführen

en: Select
de: Auswählen

en: Machine name
de: Systemname

en: Entity type
de: Entitätstyp

en: Bundle
de: Subtyp

en: Checks
de: Überprüfungen

en: Duration (ms)
de: Dauer (ms)

en: Entity ID
de: Entitäts-ID

en: Display ID
de: Kennung anzeigen

en: Duration: @duration ms
de: Dauer: @duration ms

en: Plugin configuration
de: Plugin-Konfiguration

en: View ID
de: ID anzeigen

en: Plugin ID
de: Plugin-ID

en: Plugin type
de: Plugin-Typ

en: Check ID
de: Prüf-ID
