Test Kit (1.0.0) - en to fr translation catalogue (35 entries)

en: delete
fr: supprimer

en: Status
fr: État

en: Delete
fr: Supprimer

en: Operations
fr: Actions

en: Development
fr: Développement

en: Enabled
fr: Activé

en: Tags
fr: Étiquettes

en: Yes
fr: Oui

en: No
fr: Non

en: view
fr: voir

en: Edit
fr: Modifier

en: Label
fr: Libellé

en: Summary
fr: Résumé

en: View
fr: Voir

en: Path
fr: Chemin

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Unknown
fr: Inconnu

en: Created
fr: Créé

en: Details
fr: Détails

en: Operation
fr: Opération

en: Duration
fr: Durée

en: create
fr: créer

en: update
fr: mettre à jour

en: Date/time
fr: Date/heure

en: Changed
fr: Modifié

en: Run
fr: Exécuter

en: Select
fr: Sélectionner

en: Machine name
fr: Nom système

en: Entity type
fr: Type d'entité

en: Bundle
fr: Type

en: Duration (ms)
fr: Durée (ms)

en: Entity ID
fr: Identifiant (ID) de l'entité

en: UUID
fr: Identifiant universel unique (UUID)

en: Plugin configuration
fr: Configuration du plugin

en: Plugin ID
fr: Identifiant (ID) du plugin
