Test Kit (1.0.0) - en to id translation catalogue (26 entries)

en: delete
id: hapus

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Operasi

en: Development
id: Pengembangan

en: Enabled
id: Aktif

en: Tags
id: Tag

en: Yes
id: Ya

en: No
id: Tidak

en: view
id: tampilan

en: Message
id: Pesan

en: Summary
id: Ringkasan

en: View
id: Lihat

en: Path
id: Jalur

en: Unknown
id: Tak dikenal

en: Created
id: Dibuat

en: Details
id: Rincian

en: Operation
id: Operasi

en: Duration
id: Durasi

en: create
id: buat

en: Changed
id: Berubah

en: Select
id: Pilih

en: Machine name
id: Nama mesin

en: Entity type
id: Jenis Entity

en: Bundle
id: Bundel

en: Entity ID
id: ID Entitas

en: Plugin ID
id: ID Plugin
