Test Kit (1.0.0) - en to nl translation catalogue (33 entries)

en: delete
nl: verwijderen

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: Development
nl: Ontwikkeling

en: Enabled
nl: Ingeschakeld

en: Tags
nl: Labels

en: Yes
nl: Ja

en: No
nl: Nee

en: view
nl: weergeven

en: Edit
nl: Bewerken

en: Message
nl: Bericht

en: Summary
nl: Samenvatting

en: View
nl: Weergeven

en: Path
nl: Pad

en: Unknown
nl: Onbekend

en: Created
nl: Aangemaakt

en: Operation
nl: Bewerking

en: Duration
nl: Tijdsduur

en: create
nl: aanmaken

en: update
nl: bijwerken

en: Date/time
nl: Datum/tijd

en: Plugin
nl: Plug-in

en: Changed
nl: Gewijzigd

en: Run
nl: Uitvoeren

en: Select
nl: Selecteren

en: Machine name
nl: Systeemnaam

en: Entity type
nl: Entiteitstype

en: Bundle
nl: Bundel

en: Checks
nl: Controles

en: Entity ID
nl: Entiteit-ID

en: Regex
nl: Reguliere expressie

en: Plugin configuration
nl: Plugin-configuratie

en: Plugin ID
nl: Plug-in ID
