Test Kit (1.0.0) - en to oc translation catalogue (32 entries)

en: delete
oc: suprimir

en: Status
oc: Estatut

en: Delete
oc: Suprimir

en: Operations
oc: Accions

en: Development
oc: Desvolopament

en: Enabled
oc: Activat

en: Tags
oc: Etiquetas

en: Yes
oc: Òc

en: No
oc: Non

en: view
oc: veire

en: Edit
oc: Modificar

en: Message
oc: Messatge

en: Label
oc: Etiqueta

en: Summary
oc: Resumit

en: View
oc: Veire

en: Path
oc: Camin

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: Unknown
oc: Desconegut

en: Created
oc: Creat(ada)

en: Details
oc: Detalhs

en: Operation
oc: Operacion

en: Duration
oc: Durada

en: create
oc: crear

en: update
oc: metre a jorn

en: Date/time
oc: Data / Ora

en: Changed
oc: Modificat

en: Select
oc: Seleccionar

en: Machine name
oc: Nom sistèma

en: Entity type
oc: Tipe d'entitat

en: Bundle
oc: Paquet

en: Entity ID
oc: Identificant (ID) de l'entitat

en: UUID
oc: Identificant universal unic (UUID)
