Test Kit (1.0.0) - en to pt translation catalogue (29 entries)

en: delete
pt: apagar

en: Delete
pt: Apagar

en: Operations
pt: Operações

en: Development
pt: Desenvolvimento

en: Enabled
pt: Habilitado

en: Yes
pt: Sim

en: No
pt: Não

en: view
pt: ver

en: Edit
pt: Editar

en: Message
pt: Mensagem

en: Label
pt: Rótulo

en: Summary
pt: Resumo

en: View
pt: Ver

en: Path
pt: Caminho

en: Unknown
pt: Desconhecido

en: Created
pt: Criado

en: Details
pt: Detalhes

en: Operation
pt: Operação

en: Duration
pt: Duração

en: create
pt: criar

en: update
pt: atualizar

en: Changed
pt: Alterado

en: Select
pt: Selecionar

en: Machine name
pt: Nome de máquina

en: Entity type
pt: Tipo de entidade

en: Bundle
pt: Pacote

en: Duration (ms)
pt: Duração (ms)

en: Entity ID
pt: ID da entidade

en: Plugin ID
pt: ID do Plug-in
