Test Suite (3.0.49-beta1) - en to de translation catalogue (30 entries)

en: Delete
de: Löschen

en: Disable
de: Deaktivieren

en: File
de: Datei

en: Reset
de: Zurücksetzen

en: No log messages available.
de: Keine Protokollnachrichten verfügbar.

en: root
de: Hauptebene

en: Save
de: Speichern

en: Core
de: Kernsystem

en: View
de: Ansicht

en: Configure
de: Konfigurieren

en: Error
de: Fehler

en: Area
de: Fläche

en: Module
de: Modul

en: Custom
de: Benutzerdefiniert

en: Severity
de: Schweregrad

en: Date Created
de: Erstellungsdatum

en: Id
de: ID

en: Directory
de: Verzeichnis

en: Unit
de: Einheit

en: Results
de: Ergebnisse

en: Requirements
de: Voraussetzungen

en: About
de: Über

en: Report
de: Bericht

en: No change
de: Keine Änderung

en: Filter log messages
de: Protokollnachrichten filtern

en: You must select something to filter by.
de: Es muss ein Filterkriterium ausgewählt werden.

en: Database log cleared.
de: Datenbankprotokoll gelöscht.

en: Confirm delete recent log messages
de: Löschen aktueller Protokollnachrichten bestätigen

en: Are you sure you want to delete the recent logs?
de: Möchten Sie die aktuellen Protokolle wirklich löschen?

en: Functional
de: Funktional
