Test Suite (3.0.51-beta1) - en to it translation catalogue (33 entries)

en: Next
it: Successivo

en: Delete
it: Elimina

en: Submit
it: Invia

en: Type
it: Tipo

en: Actions
it: Azioni

en: Disable
it: Disattiva

en: Reset
it: Ripristina

en: No log messages available.
it: Nessun messaggio di log disponibile.

en: root
it: radice

en: Name
it: Nome

en: Back
it: Indietro

en: Save
it: Salva

en: View
it: Visualizza

en: Configure
it: Configura

en: Error
it: Errore

en: Module
it: Modulo

en: Custom
it: Personalizzato

en: Filter
it: Filtra

en: Severity
it: Rilevanza

en: Details
it: Dettagli

en: Directory
it: Cartella

en: Unit
it: Unità

en: Results
it: Risultati

en: Requirements
it: Requisiti

en: Complete
it: Completo

en: Installation
it: Installazione

en: About
it: Informazioni

en: Report
it: Resoconto

en: Filter log messages
it: Filtra messaggi di log

en: You must select something to filter by.
it: E' necessario selezionare qualcosa da filtrare.

en: Database log cleared.
it: I log sono stati cancellati dal database.

en: Confirm delete recent log messages
it: Conferma l'eliminazione dei messaggi di log recenti

en: Are you sure you want to delete the recent logs?
it: Vuoi veramente eliminare i log recenti?
