Test Suite (3.0.52-beta1) - en to nl translation catalogue (36 entries)

en: Next
nl: Volgende

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Submit
nl: Indienen

en: Actions
nl: Acties

en: Disable
nl: Uitschakelen

en: File
nl: Bestand

en: Reset
nl: Opnieuw instellen

en: No log messages available.
nl: Geen logberichten beschikbaar.

en: Name
nl: Naam

en: Back
nl: Terug

en: Save
nl: Opslaan

en: Core
nl: Kern

en: View
nl: Weergeven

en: Configure
nl: Instellen

en: Error
nl: Fout

en: Area
nl: Gebied

en: Custom
nl: Aangepast

en: Severity
nl: Ernst

en: Date Created
nl: Aanmaakdatum

en: Id
nl: ID

en: Directory
nl: Map

en: Unit
nl: Eenheid

en: Results
nl: Resultaten

en: Requirements
nl: Vereisten

en: Group Name
nl: Groepsnaam

en: Complete
nl: Voltooid

en: Installation
nl: Installatie

en: About
nl: Over

en: Report
nl: Rapport

en: Filter log messages
nl: Logberichten filteren

en: You must select something to filter by.
nl: Selecteer iets om op te filteren.

en: Test Type
nl: Testtype

en: Database log cleared.
nl: Databaselog opgeschoond.

en: Confirm delete recent log messages
nl: Het verwijderen van recente logberichten bevestigen

en: Are you sure you want to delete the recent logs?
nl: Weet u zeker dat u recente logs wilt verwijderen?

en: Functional
nl: Functioneel
