Test Suite (3.0.55-beta1) - en to uk translation catalogue (40 entries)

en: Next
uk: Наступний

en: Delete
uk: Видалити

en: Submit
uk: Надіслати

en: Type
uk: Тип

en: Actions
uk: Дії

en: Description
uk: Опис

en: Disable
uk: Вимкнути

en: File
uk: Файл

en: Reset
uk: Скинути

en: Test
uk: Тест

en: No log messages available.
uk: Повідомлення в журналі відсутні.

en: root
uk: корінь

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Back
uk: Назад

en: Core
uk: Ядро

en: View
uk: Перегляд

en: Configure
uk: Налаштувати

en: Error
uk: Помилка

en: Area
uk: Область

en: Module
uk: Модуль

en: Custom
uk: Власний

en: Filter
uk: Фільтр

en: Severity
uk: Важливість

en: Date Created
uk: Дата створення

en: Details
uk: Подробиці

en: Id
uk: Ідентифікатор

en: Directory
uk: Каталог

en: Unit
uk: Одиниця

en: Results
uk: Результати

en: Requirements
uk: Вимоги

en: Group Name
uk: Назва групи

en: Installation
uk: Встановлення

en: About
uk: Про модуль

en: Report
uk: Звіт

en: No change
uk: Без змін

en: Filter log messages
uk: Фільтрувати записи журналу

en: You must select something to filter by.
uk: Для фільтрування необхідно щось обрати.

en: Database log cleared.
uk: Журнал бази даних очищено.

en: Confirm delete recent log messages
uk: Підтвердити видалення останніх записів журналу

en: Are you sure you want to delete the recent logs?
uk: Ви дійсно бажаєте видалити останні записи журналу?
