Test Suite (3.0.63-beta1) - en to id translation catalogue (36 entries)

en: Next
id: Selanjutnya

en: Delete
id: Hapus

en: Submit
id: Kirim

en: Type
id: Jenis

en: Actions
id: Tindakan-tindakan

en: Description
id: Deskripsi

en: Disable
id: Non-fungsikan

en: Version
id: Versi

en: Test
id: uji

en: No log messages available.
id: Tidak ada pesan log yang tersedia.

en: root
id: akar

en: Name
id: Nama

en: Back
id: Kembali

en: View
id: Lihat

en: Path
id: Jalur

en: Configure
id: Konfigurasi

en: Error
id: Kesalahan

en: Module
id: Modul

en: Custom
id: Tersuai

en: Severity
id: Keparahan

en: Warning
id: Peringatan

en: Details
id: Rincian

en: Directory
id: Direktori

en: External
id: Eksternal

en: Results
id: Hasil

en: Requirements
id: Persyaratan

en: Product
id: Produk

en: Installation
id: Pemasangan

en: Package
id: Paket

en: About
id: Tentang

en: Report
id: Laporkan

en: Filter log messages
id: Filter pesan log

en: You must select something to filter by.
id: Anda harus memilih sesuatu yang ingin disaring

en: Database log cleared.
id: Log database telah dibersihkan.

en: Confirm delete recent log messages
id: Konfirmasi hapus pesan log terbaru

en: Are you sure you want to delete the recent logs?
id: Apakah Anda yakin ingin menghapus log terbaru?
