Test Suite (3.0.72-beta1) - en to fr translation catalogue (46 entries)

en: Next
fr: Suivant

en: Delete
fr: Supprimer

en: Submit
fr: Soumettre

en: Disable
fr: Désactiver

en: File
fr: Fichier

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: Test
fr: Tester

en: No log messages available.
fr: Aucune entrée du journal n'est disponible.

en: root
fr: racine

en: Name
fr: Nom

en: Back
fr: Précédent

en: Core
fr: Cœur

en: View
fr: Voir

en: Path
fr: Chemin

en: Configure
fr: Configurer

en: Error
fr: Erreur

en: Area
fr: Zone

en: Custom
fr: Personnalisé

en: Filter
fr: Filtrer

en: Severity
fr: Importance

en: Warning
fr: Avertissement

en: Date Created
fr: Date de création

en: Details
fr: Détails

en: Id
fr: Identifiant (ID)

en: Directory
fr: Répertoire

en: External
fr: Externe

en: Latest
fr: Les derniers

en: Unit
fr: Unité

en: Custom Theme
fr: Thème Personnalisé

en: Results
fr: Résultats

en: Requirements
fr: Exigences

en: Group Name
fr: Nom du groupe

en: Product
fr: Produit

en: Package
fr: Paquet

en: Report
fr: Rapport

en: Internal
fr: Interne

en: Filter log messages
fr: Filtrer les messages du journal

en: You must select something to filter by.
fr: Vous devez sélectionnez un critère de filtrage.

en: Test Type
fr: Type test

en: Database log cleared.
fr: Les entrées du journal de la base de données ont été effacées.

en: More Information
fr: Plus d'informations

en: Test Name
fr: Nom du test

en: Confirm delete recent log messages
fr: Confirmer la suppression des messages récents du journal

en: Are you sure you want to delete the recent logs?
fr: Êtes-vous certain de vouloir supprimer les journaux récents ?

en: Functional
fr: Fonctionnel

en: Kernel
fr: Noyau
