Test Suite (3.0.72-beta1) - en to pt translation catalogue (55 entries)

en: Next
pt: Próximo

en: Delete
pt: Apagar

en: Submit
pt: Enviar

en: Type
pt: Tipo

en: Actions
pt: Ações

en: Description
pt: Descrição

en: Disable
pt: Desabilitar

en: Version
pt: Versão

en: File
pt: Arquivo

en: Reset
pt: Redefinir

en: Test
pt: Teste

en: No log messages available.
pt: Nenhuma mensagem de registro disponível.

en: root
pt: raiz

en: Name
pt: Nome

en: Back
pt: Voltar

en: View
pt: Ver

en: Path
pt: Caminho

en: Configure
pt: Configurar

en: Error
pt: Erro

en: Area
pt: Local

en: Module
pt: Módulo

en: Custom
pt: Personalizado

en: Filter
pt: Filtrar

en: Severity
pt: Severidade

en: Warning
pt: Aviso

en: Details
pt: Detalhes

en: Introduction
pt: Introdução

en: Directory
pt: Diretório

en: Configuration
pt: Configurações

en: External
pt: Externo

en: Latest
pt: Recente

en: Unit
pt: Unidade

en: Custom Theme
pt: Tema customizado

en: Results
pt: Resultados

en: Requirements
pt: Requisitos

en: Product
pt: Produto

en: Installation
pt: Instalação

en: Package
pt: Pacote

en: Report
pt: Relatório

en: No change
pt: Sem alterações

en: Filter log messages
pt: Filtrar mensagens de log

en: You must select something to filter by.
pt: Você deve selecionar algo para filtrar.

en: Module Name
pt: Nome do módulo

en: Database log cleared.
pt: Relatório do banco de dados apagado.

en: Confirm delete recent log messages
pt: Confirmar exclusão de mensagens de registro recentes

en: Are you sure you want to delete the recent logs?
pt: Tem certeza de que deseja excluir os registros recentes?

en: Level 1
pt: Nível 1

en: Level 2
pt: Nível 2

en: Level 3
pt: Nível 3

en: Level 4
pt: Nível 4

en: Level 5
pt: Nível 5

en: Level 6
pt: Nível 6

en: Level 7
pt: Nível 7

en: Level 8
pt: Nível 8

en: Level 9
pt: Nível 9
