Tether Stats (8.x-1.03) - en to fr translation catalogue (25 entries)

en: Status
fr: État

en: Enabled
fr: Activé

en: Overview
fr: Vue d'ensemble

en: none
fr: aucun(e)

en: Settings
fr: Paramètres

en: Name
fr: Nom

en: Statistics
fr: Statistiques

en: Include
fr: Inclure

en: Exclude
fr: Exclure

en: Database
fr: Base de données

en: Url
fr: URL

en: Id
fr: Identifiant (ID)

en: Day
fr: Jour

en: Use inclusion or exclusion mode
fr: Utiliser le mode d'inclusion ou d'exclusion

en: Query
fr: Requête

en: Hour
fr: Heure

en: Entity
fr: Entité

en: Hits
fr: Accès

en: Examples
fr: Exemples

en: Advanced configuration
fr: Configuration avancée

en: Element
fr: Élément

en: Bundle
fr: Type

en: Entity Type
fr: Type d'entité

en: %name must be a positive integer.
fr: %name doit être un entier positif.

en: Route name
fr: Nom de la route
