Text Field Attributes (2.0.0) - en to de translation catalogue (14 entries)

en: Disabled
de: Deaktiviert

en: Enabled
de: Aktiviert

en: Required
de: Erforderlich

en: Field
de: Feld

en: Options
de: Optionen

en: Id
de: ID

en: Attributes
de: Attribute

en: Class
de: Klasse

en: Default value
de: Standardwert

en: About
de: Über

en: CSS class name(s)
de: CSS-Klassenname(n)

en: Enabled attributes
de: Aktivierte Attribute

en: Select the attributes to allow the user to edit.
de: Attribute auswählen, die vom Benutzer bearbeitet werden können.

en: With attributes: @attributes
de: Mit Attributen: @attributes
