Text Field Attributes (2.0.0) - en to id translation catalogue (12 entries)

en: Disabled
id: Non Aktif

en: Enabled
id: Aktif

en: Required
id: Wajib

en: Field
id: Bidang

en: Text
id: Teks

en: Options
id: Opsi

en: Attributes
id: Atribut-atribut

en: Class
id: Kelas

en: Optional
id: Pilihan

en: Default value
id: Nilai bawaan

en: About
id: Tentang

en: CSS class name(s)
id: Nama-nama class CSS
