Text Field Attributes (8.x-1.0-alpha1) - en to ne translation catalogue (7 entries)

en: Disabled
ne: निष्क्रिय बनाइएको

en: Enabled
ne: सक्षम बनाइएको

en: Required
ne: आवश्यक

en: Text
ne: अक्षर

en: Optional
ne: ऐच्छिक

en: Default value
ne: पूर्वनिर्धारित मान

en: About
ne: बारेमा
