Text Field Attributes (8.x-1.0-alpha1) - en to ur translation catalogue (6 entries)

en: Disabled
ur: غیر فعال

en: Enabled
ur: فعال

en: Required
ur: درکار

en: Field
ur: فیلڈ

en: Text
ur: متن

en: Default value
ur: طے شدہ قدر
