Text avatar (1.0.0) - en to fr translation catalogue (5 entries)

en: Both
fr: Les deux

en: Folder
fr: Répertoire

en: Image Type
fr: Type d'image

en: Image type
fr: Type d'image

en: The directory %directory is not writable.
fr: Le répertoire %directory n'est pas accessible en écriture.
