Text or Entity (8.x-1.0-beta1) - en to hi translation catalogue (9 entries)

en: Text
hi: लेख

en: Fields
hi: क्षेत्र

en: Reference
hi: संदर्भ

en: Default value
hi: डिफ़ॉल्ट मूल्य

en: Text value
hi: पाठ मान

en: Type of item to reference
hi: वस्तु के प्रकार के संदर्भ के लिए

en: Reference method
hi: संदर्भ विधि

en: - Restricted access -
hi: उपयोग प्रतिबंधित

en: Entity reference selection plugin settings
hi: एंटिटी संदर्भ चयन प्लगइन सेटिंग्स
