Text or Link (8.x-1.0) - en to th translation catalogue (11 entries)

en: Text
th: ข้อความ

en: Open link in new window
th: เปิดลิงค์ในหน้าต่างใหม่

en: Link text
th: ลิงค์ข้อความ

en: About
th: เกี่ยวกับ

en: Uses
th: ใช้

en: Field types
th: ประเภทช่องรับข้อมูล

en: Trim link text length
th: ตัดแต่งความยาวของข้อความเชื่อมโยง

en: Displaying link text
th: แสดงลิงค์ข้อความ

en: Adding attributes to links
th: เพิ่มการลิงค์แอตทริบิวต์

en: Validating URLs
th: การตรวจสอบ URLs

en: Setting the allowed link type
th: การตั้งค่าการเชื่อมโยงชนิดที่ได้รับอนุญาต
