Text or Link (8.x-1.0-rc1) - en to sv translation catalogue (17 entries)

en: Open link in new window
sv: Öppna länk i ett nytt fönster

en: Link text
sv: Länktext

en: Default value
sv: Förvalt värde

en: About
sv: Om

en: Link options
sv: Länkalternativ

en: Uses
sv: Använder

en: Field types
sv: Fälttyper

en: Link attributes
sv: Länkattribut

en: Trim link text length
sv: Korta ned längd på länktext

en: Add rel="nofollow" to links
sv: Lägg till rel="nofollow" till länkar

en: Link text trimmed to @limit characters
sv: Länktexten avkortad till @limit tecken

en: Link text not trimmed
sv: Länktext ej avkortad

en: Add rel="@rel"
sv: Lägg till rel="@rel"

en: Placeholder for URL
sv: Platshållare för URL

en: Placeholder for link text
sv: Platshållare för länktext

en: Displaying link text
sv: Visar länktext

en: Adding attributes to links
sv: Lägger til attribut till länkar
