Text Field Counter (8.x-1.0-rc2) - en to it translation catalogue (5 entries)

en: Disabled
it: Disattivato

en: Before
it: Prima

en: After
it: Dopo

en: Maximum number of characters
it: Massimo numero di caratteri

en: @name cannot be longer than %max characters but is currently %length characters long.
it: @name non può essere più lungo di %max caratteri ma è attualmente lungo %length caratteri.
