Textimage (8.x-3.0-alpha2) - en to nl translation catalogue (64 entries)

en: Title
nl: Titel

en: Content
nl: Inhoud

en: Enabled
nl: Ingeschakeld

en: Size
nl: Grootte

en: Image
nl: Afbeelding

en: Center
nl: Gecentreerd

en: Outline
nl: Structuur

en: Preview
nl: Voorbeeldweergave

en: Font
nl: Lettertype

en: Default
nl: Standaard

en: Top
nl: Bovenaan

en: Main settings
nl: Algemene instellingen

en: Bottom
nl: Onderkant

en: Original image
nl: Originele afbeelding

en: Mode
nl: Modus

en: Width
nl: Breedte

en: Height
nl: Hoogte

en: Background color
nl: Achtergrondkleur

en: Color
nl: Kleur

en: Position
nl: Positie

en: bottom
nl: onderkant

en: top
nl: bovenkant

en: left
nl: links

en: right
nl: rechts

en: Rotation
nl: Rotatie

en: Font size
nl: Lettergrootte

en: Left
nl: Links

en: Right
nl: Rechts

en: Font color
nl: Tekstkleur

en: width
nl: breedte

en: height
nl: hoogte

en: Top left
nl: Linksboven

en: Top right
nl: Rechtsboven

en: Bottom right
nl: Rechtsonder

en: Bottom left
nl: Linksonder

en: Font settings
nl: Lettertype instellingen

en: Relative size
nl: Relatieve grootte

en: Display debugging information
nl: Debugging informatie weergeven

en: Image title
nl: Afbeeldingstitel

en: Extension
nl: Extensie

en: Shadow
nl: Schaduw

en: Layout settings
nl: Opmaak-instellingen

en: No image
nl: Geen afbeeldingen

en: Maximum width
nl: Maximumbreedte

en: Maintenance
nl: Onderhoud

en: This text will be used by screen readers, search engines, or when the image cannot be loaded.
nl: Deze tekst zal gebruikt worden door screen readers, zoekmachines of wanneer een afbeelding niet kan worden geladen.

en: Text settings
nl: Tekstinstellingen

en: Placement
nl: Plaatsing

en: The title is used as a tool tip when the user hovers the mouse over the image.
nl: De titel wordt getoond als de gebruiker met de muis over de afbeelding beweegt.

en: Top center
nl: Middenboven

en: Bottom center
nl: Middenonder

en: Rotate
nl: Roteren

en: Alternative text
nl: Tekstalternatief

en: Administer image styles
nl: Afbeeldingsstijlen beheren

en: Cached image file %destination already exists. There may be an issue with your rewrite configuration.
nl: De afbeelding %destination bestaat al in de cache. Wellicht is er iets mis met de rewrite-instellingen.

en: Administer site configuration
nl: Site-instellingen beheren

en: Image style
nl: Afbeeldingsstijl

en: Link image to
nl: Link de afbeelding naar

en: Image style: @style
nl: Afbeeldingsstijl: @style

en: Linked to content
nl: Gelinkt naar inhoud

en: Nothing
nl: Niets

en: Center left
nl: Links centreren

en: Center right
nl: Rechts centreren

en: Configure Image Styles
nl: Afbeeldingsstijlen instellen
