Textimage (8.x-3.0-alpha1) - en to mr translation catalogue (21 entries)

en: Title
mr: शीर्षक

en: Content
mr: साहित्य

en: Enabled
mr: समर्थ

en: Size
mr: आकार

en: Image
mr: छायाचित्र

en: Center
mr: मध्य

en: Outline
mr: रुपरेशा

en: Preview
mr: पुर्वदृश्य

en: textimage
mr: अक्षरी छायाचित्र

en: Font
mr: मुद्रावर्ग

en: Default
mr: मुळस्वरुप

en: Path
mr: रस्ता

en: Original image
mr: मूळ छायाचित्र

en: Width
mr: लांबी

en: Height
mr: उंची

en: Color
mr: रंग

en: Position
mr: स्थान

en: Top left
mr: वरील डावे

en: Top right
mr: वरील उजवे

en: Bottom right
mr: खालील उजवे

en: Bottom left
mr: खालील डावे
