Textimate (Text Animate) (1.0.0) - en to id translation catalogue (33 entries)

en: User interface
id: Antarmuka pengguna

en: Pages
id: Halaman-halaman

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Operasi

en: Type
id: Jenis

en: List
id: Daftar

en: Cancel
id: Batal

en: Remove
id: Hapus

en: Disabled
id: Non Aktif

en: Enabled
id: Aktif

en: Administration
id: Administrasi

en: Advanced options
id: Opsi lanjutan

en: Weight
id: Bobot

en: Preview
id: Pratinjau

en: Save
id: Simpan

en: Update
id: Perbarui

en: Event
id: Acara

en: Updated
id: Diperbaharui

en: Options
id: Opsi

en: Global settings
id: Pengaturan global

en: Loop
id: Pengulangan

en: Selector
id: Pemilih

en: Duplicate
id: Duplikat

en: Reverse
id: Terbalik

en: Default options
id: Opsi bawaan

en: About
id: Tentang

en: Effect
id: Efek

en: Sequence
id: Urutan

en: Uses
id: Penggunaan

en: - Any -
id: - Apa saja -

en: All pages except those listed
id: Semua halaman kecuali yang tercantum

en: Only the listed pages
id: Hanya halaman yang terdaftar

en: Add effect
id: Tambahkan efek
