Textimate (1.0.1) - en to hu translation catalogue (51 entries)

en: User interface
hu: Felhasználói felület

en: Pages
hu: Oldalak

en: Status
hu: Állapot

en: Delete
hu: Törlés

en: Operations
hu: Műveletek

en: Type
hu: Típus

en: List
hu: Lista

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Remove
hu: Eltávolítás

en: Disabled
hu: Tiltott

en: Enabled
hu: Engedélyezett

en: Administration
hu: Adminisztráció

en: Advanced options
hu: Haladó lehetőségek

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Reset
hu: Alaphelyzet

en: Weight
hu: Súly

en: Label
hu: Címke

en: Preview
hu: Előnézet

en: Save
hu: Mentés

en: Update
hu: Frissítés

en: Sync
hu: Szinkron

en: Event
hu: Esemény

en: Updated
hu: Frissítve

en: Options
hu: Lehetőségek

en: Filter
hu: Szűrő

en: Global settings
hu: Általános beállítások

en: Mode
hu: Mód

en: Items
hu: Tételek

en: Loop
hu: Ismétlés

en: Shuffle
hu: Keverés

en: Delay
hu: Késleltetés

en: Lines
hu: Vonalak

en: Selector
hu: Kiválasztó

en: Duplicate
hu: Megkettőzés

en: Reverse
hu: Fordított

en: Default options
hu: Alapértelmezés szerinti lehetőségek

en: Selectors
hu: Kiválasztók

en: Usage
hu: Használat

en: About
hu: Leírás

en: Effect
hu: Hatás

en: Sequence
hu: Szekvencia

en: Example:
hu: Példa:

en: Words
hu: Szavak

en: - Any -
hu: - Bármely -

en: Additional Information
hu: Kiegészítő információ

en: All pages except those listed
hu: Minden oldal, kivéve a listában szereplők

en: Only the listed pages
hu: Csak a listában szereplő oldalak

en: Add effect
hu: Hatás hozzáadása

en: Keyboard
hu: Billentyűzet

en: URL Visibility
hu: Webcím láthatóság

en: Save and go to list
hu: Mentés és visszatérés a listához
