Textimate (1.0.2) - en to bg translation catalogue (27 entries)

en: User interface
bg: Потребителски интерфейс

en: Pages
bg: Страници

en: Status
bg: Статус

en: Delete
bg: Изтриване

en: Operations
bg: Действия

en: Type
bg: Тип

en: List
bg: Списък

en: Cancel
bg: Отмени

en: Remove
bg: Премахни

en: Disabled
bg: Деактивиран

en: Enabled
bg: Активиран

en: Administration
bg: Администриране

en: Advanced options
bg: Разширени опции

en: Edit
bg: Редактирай

en: Reset
bg: Рестартирай

en: Weight
bg: Тегло

en: Label
bg: Заглавие

en: Preview
bg: Предварителен преглед

en: Save
bg: Запази

en: Update
bg: Промени

en: Updated
bg: Обновено

en: Options
bg: Параметри

en: Filter
bg: Филтър

en: Global settings
bg: Общи настройки

en: Mode
bg: Режим

en: Items
bg: Новини

en: Default options
bg: Опции по подразбиране
