Textimate (Text Animate) (1.0.2) - en to fa translation catalogue (41 entries)

en: User interface
fa: رابط کاربری

en: Pages
fa: صفحه‌ها

en: Status
fa: وضعیت

en: Delete
fa: حذف

en: Operations
fa: عملیات

en: Type
fa: نوع

en: List
fa: فهرست

en: Cancel
fa: لغو

en: Remove
fa: حذف

en: Disabled
fa: غیرفعال

en: Enabled
fa: فعال

en: Administration
fa: مدیریت

en: Advanced options
fa: گزینه‌های پیشرفته

en: Edit
fa: ویرایش

en: Reset
fa: بازنشانی

en: Weight
fa: وزن

en: Label
fa: برچسب

en: Preview
fa: پیش‌نمایش

en: Save
fa: ذخیره

en: Update
fa: به‌روزرسانی

en: Sync
fa: همگام‌سازی

en: Event
fa: رویداد

en: Updated
fa: به‌روز

en: Options
fa: گزینه‌ها

en: Filter
fa: فیلتر

en: Global settings
fa: تنظیمات سراسری

en: Mode
fa: سبک

en: Items
fa: آیتم‌ها

en: Loop
fa: حلقه

en: Duplicate
fa: تکرار

en: Reverse
fa: معکوس

en: Default options
fa: گزینه‌های پیش‌فرض

en: Usage
fa: کاربرد

en: About
fa: درباره

en: Effect
fa: اثر

en: Sequence
fa: دنباله

en: Example:
fa: مثال:

en: - Any -
fa: - هر -

en: All pages except those listed
fa: همه صفحه‌ها به جز صفحه‌های لیست شده.

en: Only the listed pages
fa: تنها در صفحه‌های لیست شده.

en: Add effect
fa: افزودن اثر
