Two-factor Authentication (TFA) (8.x-1.0-alpha3) - en to hi translation catalogue (17 entries)

en: Forms
hi: फ़ार्म

en: Body
hi: मुख्य भाग

en: Save configuration
hi: नये संरुप को संरक्षित करें।

en: Create a new user account.
hi: नया सदस्य खाता खोलें।

en: Subject
hi: विषय

en: Confirm
hi: सुनिश्चित

en: Cancel
hi: रद्द करें

en: Disable
hi: असक्रीय करें

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: Weight
hi: मान

en: Save
hi: संरक्षित करें

en: System
hi: प्रणाली

en: Security
hi: सुरक्षा

en: Order
hi: क्रम

en: Create new account
hi: नया खाता खोलें

en: About
hi: के बारे में

en: Current password
hi: वर्तमान पासवर्ड
