Taxonomy File Tree (8.x-1.0-beta1) - en to it translation catalogue (14 entries)

en: delete
it: elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: Type
it: Tipo

en: Weight
it: Peso

en: Parent
it: Genitore

en: Name
it: Nome

en: edit
it: modifica

en: Save
it: Salva

en: Add
it: Aggiungi

en: Files
it: File

en: Save changes
it: Salva le modifiche

en: Add file
it: Aggiungi file

en: Last modified
it: Ultima modifica

en: cancel
it: annulla
